Witaj!

 

Mikrofony bezprzewodowe

Mikrofon służy do przetwarzania fal dźwiękowych. Ze względu na proces przetwarzania fal radiowych, możemy wyróżnić mikrofony pojemnościowe i dynamiczne. Mikrofony pojemnościowe charakteryzują się wysoką czułością (5-50 mV/Pa). Są dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń ze słabą akustyką, lub nagrywania z pewnej odległości. Drugi rodzaj to mikrofony dynamiczne. Wykazują mniejszą czułość na poziomie 1-3 mV/Pa. Konstrukcja mikrofonów dynamicznych jest prosta.

Różnica między mikrofonem bezprzewodowym a przewodowym polega na sposobie przesyłania sygnału. Zamiast przewodu mamy wbudowany w obudowę nadajnik bądź przymocowany do instrumentu lub wykonawcy. Odbiornik znajduje się przy stole mikserskim Nadajniki mikrofonów bezprzewodowych najczęściej pracują w systemie modulacji częstotliwościowej FM w pasmach UHF lub VHF. Należy wybrać ten sam kanał w odbiorniku i nadajniku. Mikrofon bezprzewodowy umożliwia swobodne poruszanie się po scenie. Likwidują problem splątanych przewodów, są idealnym rozwiązaniem gdy zależy nam na szybkiej łączności, bezproblemowym podłączeniu i synchronizacji odbiornika z nadajnikiem.

Mikrofony możemy też podzielić ze względu na kształt charakterystyki kierunkowej.

Wszechkierunkowa – dźwięki są rejestrowane ze wszystkich stron. Takie mikrofony zbierają dźwięk jednakowo ze wszystkich stron, tzw. charakterystyka dookólna.

Dwukierunkowa – tzw. Charakterystyka ósemkowa, najczęściej spotykana w mikrofonach wstęgowych. Rejestruje dźwięki z przodu i z tyłu. Dźwięki dobiegające z boku są izolowane.

Jednokierunkowa – cechuje go świetna izolacja dźwięków, co jest bardzo przydatne podczas pracy na scenie. Mikrofon jest bardziej czuły na dźwięki dochodzące z przodu niż z tyłu.

32 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący

32 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 

Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie


* Pola wymagane