Product was successfully added to your shopping cart.

Tonnay Kingdom Royal Carbon Black (czarny)

Krótki opis

Tannoy Kingdom Royal to wspaniały system głośnikowy stworzony specjalnie na 80 lecie firmy, który jest wynikiem czteroletnich szeroko zakrojonych badań inżynieryjnych i zastosowania najnowszych technologii.
Kolumny sprzedawane są w parach.
Cena za 1szt.

Szczegóły

- 1 calowa magnezowa kopułka SuperTweeter™ pokryta ceramiką z cewką napędzaną magnesem neodymowym.
- Nowy 12 calowy „Dual Concentric” z solidnym koszem mocowanym do obudowy w 10 punktach z włóknistą, celulozową membraną niskośredniotonową napędzaną wielkim ferrytowym magnesem. Wewnątrz systemu znajduje się 3 calowa kopułka wysokotonowa poddana zamrażaniu w komorze kriogenicznej wraz z komorą kompresyjną, napędzana magnesem ferrytowym ważącym 1.4 kg.
- 15 calowy głośnik super niskotonowy z koszem odlewanym ze stopów strukturalnych i membraną z włóknistej celulozy napędzaną 3 calową cewką miedzianą i wysokiej linearyzacji pracy. Port zestrojony do częstotliwości 15Hz.
Zwrotnica
- Poddana w całości zamrażaniu w komorze kriogenicznej co wpływa na strukturę krystaliczną elementów przez co uzyskuje się gładszy i naturalniejszy dźwięk.
- Dwuwarstwowa zwrotnica zapewniająca minimalizację wpływu wibracji dodatkowo mocowana do obudowy tylko w trzech punktach.
- Laminowane cewki o niskich stratach, kondensatory ClarityCap, konstrukcja minimalizujący złożone wibracje zwrotnicy Tannoy DMT™, okablowanie głośnika SuperTweeter™ wykonane jako „single strand” ze srebra o czystości 99.99%, oraz okablowanie Acrolink wykonane z krystalicznej miedzi o czystości 99.9999%. Wszystkie rezystory są foliowe bezindukcyjne z dużym zapasem prądu maksymalnego.
- Autotransformator utrzymujący impedancję na jednym poziomie w torze SuperTweeter’a™.
- Przełącznik regulacji skuteczności odtwarzania w torze głośnika wysokotonowego i w torze SuperTweeter’a™.
Obudowa
Zastosowano kombinację różnych materiałów opartych głównie sklejce brzozowej wykonanej z drzew pochodzących z rejonu i niskim rocznym przyroście przez co jest ona bardzo gęsta co pozytywnie wpływa na jakość reprodukowanego dźwięku oraz płyt pilśniowych o bardzo wysokiej gęstości. By zachować ekstremalna sztywność potężnej obudowy wzmocniono ją wieloma wewnętrznymi.
Wygięty kształt panelu przedniego korzystnie wpływa na reprodukcję dźwięku bez podbarwień spowodowanych falami odbitymi od dużej powierzchni. Ma to też wpływ na całkowita sztywność obudowy.
SuperTweeter™ umieszczono w wydzielonej komorze wypełnionej materiałem o bardzo wysokim tłumieniu wewnętrznym. Całość wykończono fornirem na wysoki połysk, lakierem, a nawet skórą, która w sekcji SuperTwetera odpowiada za tłumienie fal odbitych.
PARAMETRY PODSTAWOWE
- Moc ciągła 300 W
- Moc szczytowa 1200 W
- Skuteczność 96 dB
- Zalecana moc wzmacniacza 20-600 W
- Impedancja 8 Ω
- Pasmo przenoszenia 24-61000 Hz
DANE SZCZEGÓŁOWE
- Rozproszenie 90º stożkowe
- Częstotliwość podziału zwrotnicy 120 Hz, 700 Hz, 17000 Hz
- Maksymalny poziom akustyczny (db) 120dB / 1 m dla 300W, 126 dB / 1m dla 1200W
PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
- Głośnik wysokotonowy: SuperTweteer™, pokrywana ceramiką magnezowa kopułka o średnicy 25mm (1 inch) grubości 64 mikronów, magnes neodymowy
- Głośnik niskotonowy: 380mm (15 inch) membrana papierowa, cewka o średnicy 75mm (3 inch)
Dual Concentric niskotonowy 300mm (12 inch) membrana papierowa, cewka o średnicy 50mm (2 inch), głęboko zamrażana aluminiowa kopuła o średnicy 75mm (3 inch)
- Typ zwrotnicy: Pasywna o niskich stratach energii, 2-st, SuperTweeter 1-st. Okablowana srebrem 99.9999%, SuperTweeter™ przewód srebrny 99.97%. Elementy poddane obróbce w bardzo niskich temperaturach. Bi-Wiring.
KONSTRUKCJA
- Typ obudowy: bass reflex dla niskotonowego, zamknięta dla Dual Concentric™
- Wysokość 1275 mm
- Szerokość 585 mm
- Głębokość 600 mm
- Pojemność 160,00 l
- Waga 120,00 kg

Informacje dodatkowe

Producent Tannoy
Kolor Czarny
Typ Pasywne
Moc (W) 251-300
Zalecana moc wzmacniacza [W] 20-600
Skuteczność SPL [dB] 96
Bass Reflex Tył
Impedancja (ohm) 8
Przetwonik wysokotonowy Ceramiczny
Przetwornik niskotonowy 15" - 381mm
Pasmo przenoszenia min. [Hz] 24
Pasmo przenoszenia max. [Hz] 61000
Szerokość (mm) 585
Wysokość (mm) 1275
Głębkość (mm) 600
Waga (kg) >50

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość
Cena