Witaj!

 

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne cechują się jednoczęściową i solidną konstrukcją, zakładaną na głowę (przylegającą do ucha i okalającą je).


Pośród słuchawek nausznych wyróżniamy dwa typy ze względu na konstrukcję, sposób przylegania do ucha:
- słuchawki nauszne otwarte – nie przylegają szczelnie do kanału słuchowego, ucho ma zapewnioną wentylację, ale przepuszczają zewnętrzny hałas oraz otoczenie może słyszeć dźwięki dochodzące ze słuchawek. Są to słuchawki idealne do domowego użytku jak i cichych, spokojnych miejsc.
- Słuchawki nauszne zamknięte – szczelnie domykają kanał słuchowy, dzięki czemu do ucha nie docierają żadne niepożądane dźwięki, nie zapewniają jednak wentylacji kanału słuchowego, przez co narząd słuchu szybciej się męczy (krótszy czas użytkowania). Taka budowa słuchawek przeznaczona jest do głośnych i tłocznych miejsc i są idealne dla osób dużo podróżujących zarówno pociągami, samolotami jak i komunikacją miejską.
OPIS AUDIOPRESTIGE.PL
Kolejnym kryterium podziału słuchawek nausznych jest rodzaj połączenia z urządzeniami:
- Bezprzewodowe słuchawki – łączące się z urządzeniami za pomocą modułu komunikacji Bluetooth. Słuchawki można połączyć z urządzeniami posiadającymi Bluetooth, takimi jak laptopy, tablety, smartfony, wszelkie urządzenia mobilne, wyposażone w moduł Bluetooth. Dodatkowo słuchawki te wyposażone są w akumulator zasilający, pozwalający na określony czas pracy słuchawek (indywidualnie określony przez producenta).
- Przewodowe słuchawki – łączą się z urządzeniami za pomocą standardowego kabla, który zakończony jest wtykiem mini jack 3.5mm (możliwe zastosowanie przejściówki na jack 6.3mm) lub jack 6.3mm.

Słuchawki nauszne, zarówno przewodowe jak i te z modułem Bluetooth, mogą być wyposażone w mikrofon do rozmów oraz pilot sterujący odtwarzaną muzyką i rozmowami telefonicznymi (play, stop, przewiń/ głośniej, ciszej).

Słuchawki nauszne mogą się zaliczać do słuchawek współpracujących z urządzeniami mobilnymi takimi jak telefony, tablety, laptopy, w zależności od ich impedancji czyli poboru mocy.
Przedziałem impedancji słuchawek grających bez potrzeby mocniejszego wzmacniacza, jest 16 - 80 Ohm.
Im wyższa impedancja słuchawek, tym większy pobór mocy – słuchawki poniżej 16 Ohm będą grać zbyt głośno, co może się przekładać na ich uszkodzenie, a powyżej 80 Ohm słuchawki będą miały zbyt słabe zasilanie, przez co ich potencjał nie będzie wykorzystywany – będą grały za cicho.

Produktów od 1 do 45 z 193

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący

Produktów od 1 do 45 z 193

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 

Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie


* Pola wymagane