Product was successfully added to your shopping cart.

Klipsch KLIPSCHORN Black (czarny)

Krótki opis

Klipschorn, jest jednym z niewielu zestawów głośnikowym do użytku domowego, w którym wykorzystano tuby do pokrycia pełnego pasma przenoszonych częstotliwości. System jest trójdrożny i zawiera 38 centymetrowy głośnik niskotonowy, 5 centymetrową kopułkę średniotonową wykonaną z kompozytu o nazwie Phenolic oraz 2.5 centymetrową wysokotonową kopułkę wykonaną również z kompozytu Phenolic. W systemie wykorzystano dwie tuby, w tym jedną zwinięta wewnątrz obudowy. Kolumny Klipschorn wykonane są ze sklejki brzozowej i płyt MDF i wykończone są okleiną z orzecha włoskiego lub wiśni, bądź czarnym lakierem. Wymiary kolumny to (W x S x G w cm) 128.91 x 79.38 x 71.75, nie jest to więc konstrukcja mała, ale biorąc pod uwagę ambitne założenie przenoszenia pełnego pasma częstotliwości akustycznych z wykorzystaniem obudów tubowych, nie wydaje się już tak ogromna.

Kolumny Klipschorn, by uzyskać reprodukcję pełnego pasma częstotliwości akustycznych, należy ustawić w narożnikach pomieszczenia, najlepiej plecami do ściany krótszej i nie mniej niż 63 cm od ściany bocznej. Ich konstrukcja przystosowana jest do wykorzystywania ścian pomieszczenia jako, w pewnym sensie, przedłużenia tuby. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi, dolne pasmo przenoszone przez Klipschorn, sięga 33 Hz przy spadku zaledwie 4dB.

Jeżeli nie istnieje możliwości ustawienia kolumn w narożnikach pomieszczenia, należy, zgodnie z zaleceniami producenta zbudować sztuczny narożnik. Jeżeli i to nie jest możliwe, zakres najniższych tonów przetwarzany będzie z pewnymi ograniczeniami. Warto wspomnieć, że odtwarzanie szerokiego pasma częstotliwości przez duży głośnik umieszczony w obudowie tubowej, zbliżone jest jakościowo do tego które uzyskujemy stosując obudowę otwartą.

Skuteczność zestawu wynosi wysokie 105dB/1wat/1metr, a maksymalna wartość ciśnienia akustycznego, jaki są one w stanie wytworzyć wynosi 121 dB. Żeby uzyskać taki sam poziom ciśnienia akustycznego wykorzystując kolumnę o standardowej konstrukcji należało by ją zasilić sygnałem o mocy 1000 W. Wszędzie tam gdzie potrzebne są wysokie poziomy głośności kolumny tubowe są wręcz nie do zastąpienia.


Kolumny sprzedawane są w parach
Cena za 1 szt.