0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Instalacje AV


Pomoc w doborze właściwego sprzętu!

Nie jesteśmy zwykłym sklepem internetowym. Ekipa Audioprestige to przede wszystkim ludzie. Stanowimy profesjonalny zespół, składający się zarówno z osób związanych z branżą audio-video od wielu lat, jak i młodych, pełnych entuzjazmu osób, które są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Audioprestige to instalatorzy doskonale znający techniki montażu oraz projektanci, którzy zawsze znajdą idealny kompromis miedzy wyglądem a efektem muzycznym. Decydując się na współpracę z nami masz pewność, że konfiguracja sprzętu, na którą się zdecydujesz, sprawdzi się u Ciebie. Jeśli nie wiesz, które urządzenie wybrać, jeśli masz wątpliwości czy dany wzmacniacz poradzi sobie z kolumnami, jeśli zastanawiasz się czy dany kabel będzie odpowiedni – skontaktuj się z nami.
Instalacja, montaż, podłączenie, dostawa.

Każdy z zakupionych produktów może zostać dostarczony oraz zainstalowany przez naszą ekipę instalatorów.

Świat audio-video rozwija się niezwykle dynamicznie, każdy rok przynosi nowe rozwiązania, technologie, sposoby podłączeń, zmiany standardów. Każdy nowszy model charakteryzuje się zwykle stosunkowo dyskretnymi, jednak w codziennym użytkowaniu możliwe że istotnymi zmianami. Aktualizowane sa bazy aplikacji, rozszerzane funkcjonalności sieciowe, bluetooth i airplay – początkowo obecny tylko w najwyższych modelach, obecnie jest już praktycznie w każdym amplitunerze, i wiele innych szczegółów które ciężko znaleźć na pierwszy rzut oka.
Mamy codzienny kontakt z najnowocześniejszym sprzętem, większość nowych modeli mamy na półkach, regularnie uczestniczymy w szkoleniach i prezentacjach organizowanych przez producentów – dzięki temu możesz mieć pewność że podczas instalacji sprzęt zostanie podłączony we właściwy sposób.

Dodatkowo wykonujemy projekty sal kinowych, systemów multiroom – zarówno multiroom audio jak i multiroom video, projekty systemów automatyki opartej przede wszystkim na produktach Crestron, sterowanie oświetleniem KNX, Dali, DMX, integracja systemów opartych na protokole Modbus – przeważnie klimatyzacja, czujniki zużycia pradu, Bacnet, Bacnet IP – integracja z systemami zarzadzania budynkami – BMS, RS-232, RS-485, TCP/IP itd.

Ponieważ Audio to element końcowy rozszerzyliśmy zakres naszych realizacji - projektów oraz instalacji o większość elementów pośrednich - ponieważ to od nich zależy sprawne działanie całego systemu. Obecnie przygotowujemy projekty oraz prowadzimy instalacje z zakresu:

- projektowanie i instalacje audio video
- instalacje antenowe - telewizja satelitarna, telewizja cyfrowa naziemna, radio,
- instalacje sieci komputerowych - sieci ethernetowe, kablowe, wi-fi - bezprzewodowe,
- integracja z automatyka budynkowa – Crestron, KNX,
- programowanie systemu Crestron,
- konfiguracja KNX
- integracja systemów

Instalacje Audio Wideo w zakresie montaż telewizorów, projektorów, ekranów, głośników, etc. - jednak jeżeli dysponują Państwo własną ekipą na miejscu – możemy tylko dostarczyć okablowanie, sprzęt oraz przeszkolić ekipę w jaki sposób ma być zrobiona instalacja, a po skończonych pracach – sprawdzić.

Naturalną konsekwencją instalacji i podłączenia jest właściwa kalibracja, obecnie nowoczesne amplitunery mają możliwość dopasowania charakterystyki dźwięku do pomieszczenia, w zależności czy jest to pomieszczenie przygotowane akustycznie – panele wygłuszające, rozpraszające, czy jest to salon składający się w większości ze szkła i kamienia – w drastycznym przypadku. Systemy takie jak AccuEQ, AccuReflex, Audyssey MultiEQ, Room Perfect, potrafią w pewnym ograniczonym zakresie dopasować charakterystykę odtwarzanego dźwięku do pomieszczenia w którym znajduje się sprzęt tak aby odsłuch, odbiór muzyki czy filmu był jak najbardziej zbliżony do tego w jaki sposób został przygotowany, w jaki reżyser chciał aby publiczność go odbierała.

Integracja systemów - (ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, oświetlenie, rolety, alarm, kontrola dostępu, sterowanie bramami, drzwiami, zabezpieczenia przed zalaniem, itd.) - sterowanie wszelkimi funkcjami domu na ipadzie/iphonie/tablecie, oczywiście wszelkich systemów które maja możliwość komunikacji zewnętrznej – w tym przypadku proszę o jak najszybszy kontakt w celu uzgodnienia zakresu integracji z innymi branżami, ponieważ większość firm posiada wiele urządzeń w swojej ofercie, często tylko niektóre modele posiadają opcje integracji z zewnętrznymi systemami, dlatego idealnym rozwiązaniem jest sprawdzenie wszystkich systemów przed ich fizycznym montażem, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze przy ewentualnie późniejszych wymianach.

Działamy głównie na terenie Warszawy i okolic, obsługujemy również naszych Klientów w Szwajcarii, Austrii oraz Francji. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Wykonujemy również instalacje komercyjne w salach konferencyjnych hotelach, dysponujemy niezawodnymi systemami do przesyłania dźwięku i obrazu na duże odległości, Systemy bezprzewodowe, oraz systemy oferujące możliwość pełnego sterowania.

Poniżej prezentacja zdjęć z naszej sali kinowo prezentacyjnej, zainstalowany jest w niej system dolby atmos - Prosimy o kontat w celu umówienia prezentacji.


Instalacje Komercyjne - Sale konferencyjne, obiekty publiczne

Wykonujemy projekty, wyceny, opracowujemy zestawienia sprzętu, wykonujemy montaż, konfiguracje, kalibracje, przeprowadzamy szkolenia, prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny również dla obiektów użyteczności publicznej.
Wykonujemy instalacje audio video w salach konferencyjnych, obiektach hotelowych, zespołach sal konferencyjnych, w biurach. Wykonujemy projekty nagłośnienia – strefowego, ambientowego, wspomagania głosu – mikrofony, systemy wideo – systemy do prezentacji multimedialnych, przewodowe jak również dysponujemy kilkoma systemami bezprzewodowymi – Crestron Air Media, Barco ClickShare, WePresent, - obecnie są to najlepsze, najbardziej niezawodne systemy.

Projektujemy systemy zarządzania obrazem „wszystko – wszędzie” tak aby obraz i dźwięk mógł być dostępny z właściwego źródła we właściwym miejscu. Posiadamy również w ofercie urządzenia dające możliwość przesyłania obrazu i dźwięku w sieciach komputerowych IP(unicast/multicast).

Jednak przede wszystkim to, co jest kluczowym elementem w instalacjach komercyjnych – Ułatwiamy życie!
Większość instalacji komercyjnych opiera się na systemach automatyki, zapanowanie nad rozległym i skomplikowanym systemem często jest wyzwaniem dla działu IT a co dopiero dla zwykłego użytkownika. Dlatego zawsze staramy się aby użytkownik otrzymał interfejs przystosowany do swoich potrzeb. Gdy stres przed spotkaniem czy konferencją jest na najwyższym poziomie, najważniejsze aby sprzęt po prostu zadziałał, aby był odporny na pewne błędy użytkownika, które zdarzają się często zupełnie nie świadomie. Dobrze przygotowany i oprogramowany system powinien uwzględniać pewne nieświadome działania użytkownika i zabezpieczać – chociażby przed przypadkowym wyłączeniem systemu (gdy projektor potrzebuje 5min na schłodzenie, i kolejne 2 na uruchomienie – przerwa może wypaść w najgorszym do tego momencie).

Uruchomienie systemu powinno być proste, niezależnie od złożoności systemu – każda funkcja powinna być czytelnie opisana i dostępna pod odpowiednim przyciskiem.

Tak aby użytkownik nie musiał się domyślać – co programista miał na myśli i czym mnie jeszcze tutaj zaskoczy? Często robimy poprawki po różnych firmach, podczas ostatnich 12 lat spotykaliśmy się z wieloma instalacjami, jedne mniej inne bardziej poprawne, jednak w większości pojawiał się dokładnie ten sam problem – programista nie uwzględnił że system może być obsługiwany przez osoby zupełnie nie związane z branżą AV, pewne określenia, opisy, pojęcia zastosowane w interfejsach często są poprawne, jednak zrozumiałe tylko dla ludzi zaznajomionych ze sprzętem. Zwykle użytkownika nie powinno nawet interesować co to jest „INPUT 1”, „Analog 2”, „MIC1324”, „AEC”. O ile stali użytkownicy szybko się uczą obsługi oraz pewnych specyficznych określeń, o tyle użytkownicy odwiedzający sale okazjonalnie, jednorazowo – jak w przypadku hoteli, mogą czuć się zagubieni. Dlatego w takich miejscach doskonale sprawdzają się rysunki, ewentualnie zapewnienie najprostszej z możliwych konfiguracji – „Uruchom System” i „Zamknij System”.