Fatal error: Call to undefined function sideBlock2() in /home/ziemcyng/domains/audioprestige.pl/public_html/app/design/frontend/default/theme207/template/catalog/product/compare/sidebar.phtml on line 33
Głośniki do kina domowego - Zestawy głośnikowe - AudioPrestige.pl

Witaj!

 

Głośniki do kina domowego

Głośnik jest przetwornikiem elektroakustycznym, który przekształca zmienny prąd o odpowiedniej częstotliwości na falę akustyczną. Pasmo przenoszenia to rzeczywisty zakres częstotliwości, w którym głośnik wytwarza falę.

Ze względu na zasadę działania możemy wyodrębnić poszczególne typy głośników:

Elektromagnetyczne – zmienne pole magnetyczne, które powstaje w wyniku przepływu prądu o częstotliwości akustycznej, magnesuje rdzeń ferromagnetyczny połączony z membraną. Odpychanie i przyciąganie rdzenia powoduje drganie membrany.

Elektrostatyczne - na naelektryzowaną membraną zrobioną z cienkiej folii oddziałują dwie perforowane elektrody, które są umieszczone z obu stron folii wywołując w ten sposób drgania folii w takt dostarczanego sygnału.

Jonowe – bezmembranowe.

Magnetoelektryczne - pole magnetyczne wywołuje zmianę wymiarów materiału ferromagnetycznego. Ze względu na duże częstotliwości drgań własnych elementów ferromagnetycznych, głośniki tego typu stosowane są by otrzymywać ultradźwięki.

Zestawy głośnikowe zapewniają niezapomniane i wyjątkowe doznania czystego, naturalnego brzmienia. To najlepsze rozwiązanie gdy chcemy poczuć i usłyszeć swoją ulubioną muzykę czy kolekcję filmów na nowo. Zestawy głośników, które znajdują się w ofercie naszego Sklepu różnią się wielkością zestawu, kolumn głośnikowych, przeznaczeniem i konfiguracją.

Możemy wyróżnić zestawy zawierające głośniki wysokotonowe plus subwoofer, najczęściej w konfiguracji 5.1 lub 7.1 gdzie 5 lub 7 to ilość głośników wysokotonowych a 1 to subwoofer. Takie zestawy są dobrym rozwiązaniem dla kin domowych, gdy zależy nam na idealnym brzmieniu i chcemy doświadczyć niezwykłych wrażeń porównywalnych z jakością dźwięku w kinach. W naszej ofercie dostępne są również zestawy głośników komputerowych, głośników i soundbarów przeznaczonych do telewizorów.

17 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący

17 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący

Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie


* Pola wymagane