Fatal error: Call to undefined function sideBlock2() in /home/ziemcyng/domains/audioprestige.pl/public_html/app/design/frontend/default/theme207/template/catalog/product/compare/sidebar.phtml on line 33
Największy wybór głośników niskotonowych - subwooferów.|audioprestige.pl

Witaj!

 

Subwoofery

Subwoofer jest to inaczej głośnik niskotonowy (basowy), jego nazwa wzięła się od słowa „woof” określającego dźwięk basu oraz „sub” jako dodatkowy. Jest to dodatkowy głośnik w zestawach kina domowego, odpowiedzialny za odtwarzanie dźwięków o bardzo niskich częstotliwościach, określających się w przedziale 20-500Hz. W systemie dźwięku wielokanałowego (5.1, 6.1, 7.1, 9.1, 11.1) istnieje kanał specjalnie przeznaczony dla niskich częstotliwości LFE (Low-Frequencies-Effect), w którym zapisywany jest dźwięk przeznaczony dla subwoofera lub subwooferów (zależnie od konfiguracji).
OPIS AUDIOPRESTIGE.PL
Subwoofery dzielimy na takie które posiadają wbudowany wzmacniacz oraz te bez niego. Subwoofery ze wzmacniaczem to inaczej Subwoofery Aktywne, w których filtracja dźwięku odbywa się za pomocą filtra dolnoprzepustowego (down-firing), który przepuszcza częstotliwości sygnału poniżej ustalonej częstotliwości granicznej (tłumienie wnoszone przez filtr jest większe niż 3dB w stosunku do tłumienia wewnątrz pasma przepustowego) a tłumi składowe widma (rozkład natężeń składowych harmoniki sygnału) znajdujące się w jego górnej części.
Oraz OPIS AUDIOPRESTIGE.PL
Subwoofery bez wzmacniacza, czyli Pasywne wymagające dostarczenia sygnału wcześniej wzmocnionego (np. poprzez wzmacniacz lub przedwzmacniacz). Filtrowanie sygnału w przypadku subwoofera pasywnego odbywa się poprzez układ składający się z rezystora,cewki oraz kondensatorów(Obwód RLC)
OPIS AUDIOPRESTIGE.PL
Głównym zadaniem Subwoofera jest nadawanie dynamiki, rozmachu filmom/muzyce, odpowiada on za uderzenia, wybuchy.

Subwoofery dzielimy również ze względu na budowę na:

- Bass reflex - Obudowy tego typu mają szerszy zakres częstotliwości od obudowy zamkniętej, mają także większą skuteczność, basy są zdecydowanie głośniejsze. Otwór Bass Reflex może być skierowany do słuchacza lub do podłogi, może być umiejscowiony na różnych ściankach obudowy.
- Obudowę zamkniętą - Głośnik zamknięty jest w szczelnej skrzyni, promieniuje tylko przednia część membrany. Dla uzyskania niskiego basu wymagana jest duża obudowa. Zaletą jest prostota konstrukcji oraz szybki, impulsowy oraz nie podbarwiony bas.
OPIS AUDIOPRESTIGE.PL
Z tyłu Subwoofera zwykle znajdują się potencjometry odpowiedzialne za:
- regulację głośności,
- fazę (phase) - Przełącznik PHASE to inaczej zmiana fazy, co oznacza zmianę kierunku przepływu sygnału w cewce głośnika, powodując wychylenie głośnika, fazę ustawiamy w zależności od ustawienia (oraz umiejscowienia) Subwoofera.
- częstotliwości podziału(frequency crossover).

Produktów od 1 do 45 z 167

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący

Produktów od 1 do 45 z 167

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący

Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie


* Pola wymagane