Witaj!

 

Naścienne

Głośnikiem naściennym nazywamy jeden lub kilka przetworników elektroakustycznych zamkniętych w estetycznej obudowie. Cechują się one kompaktowymi rozmiarami w porównaniu do głośników podłogowych, takich jak np. subwoofery.
W środku obudowy znajdują się zarówno przetworniki wysokotonowe jak i niskotonowe za sprawą czego uzyskujemy delikatny, ale wyrazisty ton wysoki, szczegółowy ton średni oraz zaskakujące basy.

Zestawy głośników naściennych możemy podzielić na:
• Głośniki stereo – zastosowanie dwóch źródeł dźwięku (LR), jeden z prawej strony a drugi z lewej (fronty),
• Głośniki LCR – w odróżnieniu od stereo, są tu zastosowane 3 źródła dźwięku (Lewy, Centralny oraz Prawy), dając tym samym odczucie dźwięku przestrzennego,
• Głośniki naścienne dookolne – są to głośniki, których zastosowaniem jest uzupełnienie Frontowych głośników w kinie domowym oraz uzyskanie przestrzenności dźwięku dużo większej, niż w przypadku zastosowania samych głośników LCR lub Stereo.

Głównym celem głośników naściennych, dzięki możliwościom montażowym, jest takie umiejscowienie ich w określonych miejscach i kombinacjach, również z głośnikami niskotonowymi (basowymi) - subwooferami oraz głośnikami sufitowymi, aby doświadczyć pełnych wrażeń związanych z przestrzennym nagrywaniem dźwięku w filmach oraz grach wideo.
Wszystko to za sprawą kodeków systemów dźwiękowych takich jak Dolby DTS, Dolby Atmos, THX.

Produktów od 1 do 45 z 60

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący

Produktów od 1 do 45 z 60

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 

Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie


* Pola wymagane